Čím chceš byť, keď vyrastieš?

Zdá sa to ako celkom jednoduchá otázka. Niektorí v tom majú jasno hneď od detstva, no mnohí svoje pracovné uplatnenie ešte hľadajú, objavujú, menia, neustále vylepšujú, upgradujú. Je prirodzené, že hľadáme to, čo je pre nás najvhodnejšie.

Možno ste človekom, ktorý je už unavený a demotivovaný z neustáleho pracovného kolobehu, alebo ste doplatili na súčasný fenomén „Corony“ a musíte si hľadať iné uplatnenie. Možno ste človekom, ktorý sa len začína orientovať na trhu práce. Alebo ste naopak vo veku, keď zvažujete zmenu a kladiete si otázku : „Ako chcem stráviť zvyšok svojho života? Komu a prečo chcem obetovať svoju energiu, čas, vedomosti? Čo mi prináša radosť a uspokojenie?“

Ja sama som si prešla podobnými otázkami a procesom rozhodovania sa. Ste aj vy na pomyselnej križovatke a neviete akým smerom sa vydať, ako sa rozhodnúť? Nie všetky naše sny a vízie môžu byť aj splniteľné. Obavy, či spravím dobrý krok, či nebudem ľutovať, sú logické a sú na mieste. Netreba robiť unáhlené kroky. Je dobré pragmaticky zhodnotiť situáciu, racionálne zvážiť možnosti, uvedomiť si naše vlohy, vedomosti a zručnosti. Stavať na tom, v čom sme silní a možno lepší ako iní. To je náš odrazový mostík.

Na zosumarizovanie svojich schopností a zručností a toho, čo chcete ešte dosiahnuť, skúste použiť túto techniku:

Nakreslite si na papier plynúcu rieku od prameňa, s jednotlivými prítokmi, rozširujúcu sa do stredného toku rieky a vyúsťujúcu do mora. Premyslite si svoju rieku ako váš život, od prameňa teda vášho narodenia – aké vlohy, nadanie, talent ste dostali, cez prítoky: schopnosti, zručnosti, ktoré ste nadobudli v priebehu života a vyústenie do mora: ciele, splnené želania, ktoré sa vám už podarilo prostredníctvom svojich schopností, zručností získať, a ktoré by ste chceli ešte dosiahnuť.

Pokiaľ chcete o sebe popremýšľať viac a pracovať na sebe, orientovať sa lepšie na trhu práce a byť pripravený na kariérne výzvy,  kontaktujte ma, Rada vás budem sprevádzať vašim hľadaním sa. 

Jana Pozdechova logo
E-mail: info@janapozdech.sk

Telefón: 0905 141 818

Verím, že každý máme svoj život vo vlastných rukách. Stačí len vedieť, čo chceme dosiahnuť. Rada vás budem sprevádzať vašimi životnými  či pracovnými výzvami cez hodnoty, na ktorých  staviam aj našu spoluprácu:

  • Vnímavosť
  • Profesionalita
  • Rešpekt
  • Efektivita
  • Dôveryhodnosť
Údaje

Mgr. Jana Pozdechová
Suchá nad Parnou 779
919 01 Suchá nad Parnou

IČO
: 52 280 365
DIČ: 1070430163

Adresa pôsobiska – priestory:
Trnava, Kollárova 17, 3. posch.

© 2023 | webdesign by creativoo.

Odkazy